Skaistumkopšanas nozare pieprasa Pavļuta demisiju

Foto: f64.lv, Kaspars Krafts

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) pievienojas citām ar veselības nozari saistītām organizācijām, pieprasot veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisiju.Vienlaikus nozares organizācijas uzskata, ka atbildība par situāciju būtu jāuzņemas solidāri arī valdības vadītājam un valdībai kopumā, jo pēc divu gadu darbības Covid-19 apstākļos tā nebija sagatavojusies slimības izplatības trešajam vilnim.

LSSA prezidente Sabīne Ulberte uzsver, ka Veselības ministrija nav spējusi turēt solījumu par vakcinētu pakalpojuma sniedzēju darbības neapturēšanu. Skaistumkopšanas nozare izpildīja valdības uzliktās prasības un sasniedza vienus no augstākajiem nozares vakcinācijas rādītājiem, bet atkal ir viena no pirmajām, kuras darbība tiek pilnībā apturēta bez valdības diskusijām ar nozari.

Viņa akcentē, pilnīgs liegums strādāt nozarei tika noteikts 21.oktobrī, un kopš tā brīža cilvēki ir atstāti bez jebkādas iespējas gūt ienākumus, bet aizvien nav skaidri atbalsta instrumenti un tie ir netaisnīgi pret nozari.

Asociācijas aicina valdību ņemt vērā, ka estētiskajā kosmetoloģijā strādājošajām personām bija liegums strādāt gandrīz deviņus mēnešus, un vasarā tās darbojās tikai nepilnus četrus mēnešus. Tāpēc nedrīkst nozarei noteikt kritērijus par nodokļu nomaksu, lai tās dalībnieki kvalificētos atbalsta saņemšanai. Pēc tik ilga pārtraukuma esot nepieciešams laiks, lai atjaunotu darbību ar iepriekšējo rocību.

Turklāt, ņemot vērā reformu, kas skāra mazos nodokļu maksātājus, daļa strādājošo nolēma mainīt darbības formu un izveidot savus uzņēmumus, kā rezultātā šie pakalpojuma sniedzēji var nekvalificēties atbalstam.

Vienlaikus skaistumkopšanas nozare sagaida, ka valdība turēs doto vārdu un ļaus nozarei pēc iespējas drīzāk atsākt darbību, pretējā gadījumā strādājošie vēl vienu bezdarbības gadu finansiāli un emocionāli nespēs izturēt un aizies ēnu ekonomikā, norāda LKKA prezidente Renāte Reinsone.

Viņa arī norāda, ka gatavošanās ārstniecības personu mobilizācijai ir haotisks un slikti organizēts process, kas apliecina, ka Veselības ministrijai nebija iepriekš sagatavota plāna.

“Vēl joprojām neviens nespēj pateikt, kāda plānota samaksa ārstniecības personām mobilizācijas ietvaros,” uzsver Reinsone, piebilstot, ka starp mobilizējamajiem ir arī estētiskajā kosmetoloģijā strādājošiem.

Jau ziņots, ka vairākas mediķu organizācijas pieprasīja Pavļuta demisiju. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vairāku dienu garumā organizēja tikšanās ar mediķu organizācijām, veselības ministru, koalīcijas partneriem, kā arī visiem iesaistītajiem piektdien notika kopīga sanāksme. Pēc tās Kariņš paziņoja, ka Pavļuts ir apliecinājis spēju sadarboties ar savas nozares pārstāvjiem un apņēmies risināt ar viņiem kopā kritiski svarīgos nozares jautājumus, tādēļ premjers nolēmis ļaut ministram turpināt strādāt.Avots

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!