Lielākā daļa cilvēku savu telefonu lādē nepareizi! Uzzini, kā pareizi to darīt

Foto: Unsplash

Cik gan bieži mēs žēlojamies par to, ka mūsdienu telefoni ļoti ātri izlādējas, un tie ļoti bieži jāuzlādē? Patiesībā tā ir tikai un vienīgi mūsu vaina.Ir izplatīts mīts par to, ka viedais telefons ir jāuzlādē līdz pat 100 % un to nekādā gadījumā nedrīkst darīt pa daļām.

Absolūti maldi.

Battery Unveristy mājaslapā, ko izveidojis uzņēmums Cadex – akumulatoru ražotājs, – ir sīki un smalki aprakstīts tā saucamais viedtālruņos izmantotais litija-jonu akumulatoru stress. Tāpat kā cilvēki, baterijas reaģē uz pastāvīgu stresu ar samazinātu dzīves ilgumu.
Un tā, ja jūs gribat, lai jūsu akumulators dzīvotu ilgi, vajag pārskatīt savus uzskatus attiecībā uz tā lādēšanu.

Kad viedtālrunis ir pilnībā uzlādēts, neturiet viņu pieslēgtu pie rozetes.

Pēc Cadex datiem, ir kaitīgi turpināt turēt jau uzlādētu telefonu pie strāvas, kā mēs to parasti darām naktīs. Kad telefons saņem 100 % uzlādi, tas sāk saņemt elektrību ar nelieliem impulsiem, kas palīdz uzturēt uzlādes līmeni līdz maksimumam.

Tādā veidā baterija tādā brīdī atrodas stresa situācijā, un tas akumulatoru nolieto. Tāpēc tad, kad telefons ir pilnībā uzlādējies, atvienojiet to no strāvas avota. Jūs taču negribētu daudzas stundas, bez miega, strādāt ar pastāvīgi sasprindzinātiem muskuļiem?

Telefonu labāk līdz 100 % neuzlādēt

Cadex apgalvo, ka baterijai ne tikai nav nepieciešams, bet arī nav vēlams sasniegt pilnīgu uzlādi. Tas viss tāpēc, ka pēdējā stadijā akumulators tiek lādēts ar augstu strāvas līmeni, un tas ir kaitīgi.
Tāpēc, ja jūs gribat, lai jūsu telefons kalpotu visas dienas garumā, labāk pieslēgt to pie rozetes tikai pāris reizes uz pavisam neilgu laiku.

Uzlādējiet telefonu pie jebkuras izdevības

Akumulatoram ir noderīgāk, ja to uzlādē vairākas reizes dienā mazās porcijās.
Vislabāk uzlādēt telefonu tad, kad viņš ir zaudējis aptuveni 10 % no uzlādes. Protams, tas slikti sader ar mūsu dzīves ritmu, tāpēc pie jebkuras izdevības pieslēdziet telefonu strāvai.
Tāda veida uzlāde ne tikai paildzinās viedtālruņa baterijas dzīvi, bet arī novedīs pie tā, ka jums rokās vienmēr būs uzlādēts telefons.

Turiet telefonu vēsu

Telefonu baterijas ir jūtīgas pret pārkaršanu. Piemēram, Apple kompānija iesaka uzlādes laikā noņemt noteiktus vāciņus – tie pārāk slikti vada siltumu no iPhone.
Bet, ja uz telefona spīd tieši saules staru, tad vajag telefonu ar kaut ko apsegt. Tā baterija kalpos ilgāk.  •  
  •  
  •  
  •  
  •