Fotografēšana dienasgaismā (Eneli Rahula)

© Eneli Rahula© Eneli Rahula© Eneli RahulaVissvarīgākais aspekts, kas jāņem vērā fotografējot, ir spēja izmantot dienasgaismu! Pēc vēlmes mēs nevaram sauli acumirklī noēnot vai aizpūst prom mākoņus, tāpēc ļoti svarīgi ir izmantot dabas piedāvātos unikālos apstākļus. Apgaismojums dažādās dienas stundās vai gadalaikos var ievērojami atšķirties. Es padalīšos ar jums par to, ko esmu ievērojis un ko uzskatu par ļoti svarīgu, dodoties fotografēt dabā.

ESIET PACIETĪGI

Dabīgs apgaismojums atšķiras no studijas, kurā tas ir nemainīgs un darbojas konstanti, tāpēc Jums ir jābūt pacietīgam/-ai un jābūt gatavam arī sliktākam scenārijam. Ir brīži, kad saule slēpjas aiz mākoņiem vai sāk līt, tāpēc Jums tam ir jābūt gatavam/-ai. Šādos gadījumos ir iespējami divi scenāriji, vai pielāgoties jaunajai situācijai un mēģināt vēlreiz vai atlikt fotografēšanu uz citu dienu.

SAGATAVOJIETIES JAU IEPRIEKŠ

Sekojiet līdz laika prognozei, un esiet gatavi fotografēt gadāmajos laikapstākļos. Pastāv dažādas aplikācijas un interneta lapas, kuras piedāvā sekot līdz gaidāmajām vētrām un ziemeļblāzmām, tāpat saullēkta pulksteņa laikam un lietus iespējamībai. Jums jābūt informētam, lai spētu izmantot šīs priekšrocības Jūsu fotogrāfijās.

MĀCIETIES STRĀDĀT KOPĀ AR GAISMU

Nepārtraukti skatieties apkārt – nav neviens cits labāks veids, kā iegūt iemaņas! Centieties ieraudzīt maigu gaismu, kas fotogrāfijā radītu spēcīgus kontrastus un ēnu. Jums jāvēro daba, lai saprastu, kā izpaužas dabīgā gaisma, kā tā kurās un mainās. Pat visviduvējākais mirklis var kļūt īpašs, ja tajā ir labi notverta gaisma.

LIETOJIET NODERĪGUS RĪKUS

Blendes nemaz nav dārgas, un tās ir parocīgi lietot pret griezīgu sauli. Gadījumā, ja Jums nav blendes, centieties fotografēt tā, lai saules stari nekristu uz objektīvu. Vienkāršākais, kā no šādiem apstākļiem izvairīties, būtu fotografēt ēnā. Tāpat Jūs varētu izmantot dabīgās ēnas, piemēram, kokus, zarus vai jebko citu, kas ļauj lauzt un mīkstināt saules starus. Dažreiz radušās ēnas var būt pat ļoti interesantas.

SAULLĒKTS, DIENAS VIDUS, „ZELTA VAI ZILĀ STUNDA“ un SAULRIETS

Dienas gaitā katram tās posmam ir gan pozitīvais, gan negatīvi aspekti, un ikvienam fotogrāfam ir sev iecienītākais laiks fotografēšanai. Daba piedāvā daudz un dažādus gaismas stāvokļus – lai iemācītos notvert pašus labākos mirkļus, Jums jāizmēģina visas variācijas, ko gaisma piedāvā. Pats sarežģītākais brīdis ir dienas vidus, kad debesīs neredz mākoņus, jo tad saule sniedz visvairāk kontrastu un rada stipras ēnas.

EKSPERIMENTĒJIET UN NEBAIDIETIES KĻŪDĪTIES

Fotogrāfu prasmes teorētiski var būt labas, bet tas ir kas pavisam cits, ja jāsaskaras ar reālo situāciju un iemaņas jāizmanto dzīvē. Kļūdīšanās ir kas pavisam normāls un pat nepieciešams, lai apjaustu dažādās iespējas un paskatītos uz situāciju citādāk. Pašas svarīgākās zināšanas un iemaņas tiek gūtas praksē, tāpēc fotografējiet nepārtraukti, jebkurā vietā un dariet to daudz, lai iegūtu pieredzi!

EKSPERIMENTĒJIET AR KAMERAS UZSTĀDĪJUMIEM

Pacentieties izmantot manuālos uzstādījumus, lai apjaustu kameras iespējas. Spēlējieties ar diafragmas atvērumu, aizvara ātrumu un visām nezināmajām kameras podziņām. Iesākumā jebkas var šķist mulsinošs un var rasties vēlme pārslēgties atpakaļ uz automātiskajiem uzstādījumiem, bet veltiet laiku un eksperimentējiet! Ja aizmirsīsiet, kurus uzstādījumus esat izmainījuši, jebkurā mirklī iespējams atjaunot sākotnējos rūpnīcas uzstādījumus un sākt visu no jauna.
Teksts un fotogrāfijas: Eneli Rahula

Ziņas tapušas sadarbībā ar fotografet.lv

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
Skip to toolbar