Krievijā vairākos apgabalos notikuši lidrobotu uzbrukumi

Foto: AFP/SCANPIX

Krievijā naktī uz otrdienu notikuši lidrobotu uzbrukumi septiņos apgabalos, tai skaitā Orlas un Ņižņijnovgorodas apgabalos, kur izcēlušies ugunsgrēki naftas bāzēs, ziņo Krievijas amatpersonas un mediji.Voroņežas, Kurskas un Tulas apgabala gubernatori, kā arī Maskavas mērs ziņo par pretgaisa aizsardzības sistēmu notriektiem lidrobotiem. Savukārt Belgorodas gubernators paziņojis, ka lidrobotu nomestas sprāgstvielas sabojājušas elektrolīnijas.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs sacīja, ka “sprādzienu rezultātā nav cietušo”, bet septiņi ciemi palikuši bez elektroapgādes.

Tulas apgabala varasiestādes ziņo, ka viens lidrobots iznīcināt virs šī apgabala, bet Kuras apgabala gubernators ziņo, ka notriekti divi lidroboti.

Orlas apgabala gubernators Andrejs Kļičkovs vietnē “Telegram” pavēstījis, ka lidrobotu uzbrukums skāris “degvielas un enerģētikas kompleksa objektu” un izcēlies ugunsgrēks. Orlas apgabala valdības preses dienests aģentūrai TASS pavēstījis, ka Orlā aizdegusies naftas uzglabāšanas tvertne, kuras dzēšanā iesaistīti vairāk nekā 60 cilvēku.
“Telegram” kanāls “Baza” ziņo, ka lidrobots nogāzies arī “Lukoil” naftas depo teritorijā Ņižņijnovgorodas apgabalā, izraisot tur ugunsgrēku.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins paziņojis, ka pretgaisa aizsardzības spēki Maskavas apgabala Ramenskas rajonā notriekuši lidrobotu, kas lidojis Maskavas virzienā.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī Ukrainas armijai izdevies veikt lidrobotu uzbrukumus arvien dziļāk Krievijas teritorijā.

Krievija sestdien paziņoja, ka naktī iznīcinājusi 47 Ukrainas lidrobotus, galvenokārt Rostovā pie Donas, kas robežojas ar Ukrainu, un šis uzbrukums, iespējams, bija vērsts pret lidmašīnu rūpnīcu.Avots

Leave a Reply