Ņirgāšanās! Pie vakcinācijas punktiem veidojas rindas, cilvēki atzīst, ka potējas, lai nezaudētu darbu

Foto: LA

Pēc valdības lēmuma, ka daudzām strādājošo grupām darbam būs nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19. Dažviet pie vakcinācijas punktiem veidojas pat rindas. LTV raidījumam “Panorāma” cilvēki atzina, ka potējas, lai nezaudētu darbu un ienākumus.“Tauta ir nolikta uz ceļiem. Ņirgāšanās!” emocijas neslēpa vakcinācijas rindā gaidošā Elita. Arī LTV žurnālistes uzrunātais Aleksandrs atzīst, ka potējas, jo nav izvēles: “Ja es nevakcinēšos, es nestrādāšu.”

Līdzīgu viedokli pauda arī kāda valsts iestādes darbiniece, kurai vakcinācija sertifikāts būs obligāti nepieciešams, lai varētu saglabāt darbu: “Mums ir jāstrādā, jābaro bērni, jāmaksā hipotēka.”

Savukārt Andrejs uzskata, ka tas ir genocīds pret tautu: “Tas ir genocīds, tautas masveida iznīcināšana.” Viņš vakcīnai neuzticas un potējas tikai tāpēc, lai varētu izdzīvot, aiziet uz veikalu, saglabāt darbu.

Plašāk LTV video:

Jau vēstīts, ka no pirmdienas, 11. oktobra, valstī uz trim mēnešiem izsludinās ārkārtējo situāciju, būtiski ierobežojot nevakcinētos.

Paredzēts, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas – piemēram, pasākumos “zaļajā” jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Ministru kabinets piektdien, apstiprinot rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, arī noteica prasību obligāti vakcinēties visiem publiskā sektora darbiniekiem.

Pildīt darba pienākumus tikai vakcinējušās vai Covid-19 pārslimojušas personas drīkstēs, sākot no 15.novembra.

Tāpat jebkuram darba devējam uzdota prasība izvērtēt nepieciešamību noteikt vakcinēšanos pret Covid-19 jebkuram darbiniekam. Gadījumā, ja darba devējs uzskatīs, ka algotnim vakcinācijas fakts ir nepieciešams, lai turpinātu pildīt turpmākus amata pienākumus, un darbinieks no vakcinācijas pret Covid-19 atteiksies, darba devējs varēs veikt atlaišanu.Avots

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •