Video: Noskaidroti 10 mākslinieki, kas turpinās cīņu par ceļazīmi pārstāvēt Latviju Eirovīzijā, tostarp arī ilgadējais konkursa veterāns

Video: Noskaidroti 10 mākslinieki, kas turpinās cīņu par ceļazīmi pārstāvēt Latviju Eirovīzijā, tostarp arī ilgadējais konkursa veterāns
Foto: APOLLO

Ir noslēdzies Eirovīzijas nacionālās atlases, Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa “Supernova” pusfināls, kurā tika noskaidroti tie 10 finālisti, kas finālā cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.Gan pusfinālā, gan finālā vienlīdz nozīmīga ir skatītāju un žūrijas loma – labākie tika noteikti skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Pēc pirmā pusfināla kļuva zināms, ka finālam kvalificējas: Markus Riva ar dziesmu “Forever”, Alise Haijima ar dziesmu “Tricky”, “24. Avēnija” ar kompozīciju “You Said”, RAUM ar skaņdarbu “Fake Love”, AVÉI ar skaņdarbu “Let Me Go”, Toms Kalderauskis ar skaņdarbu “When It All Falls”, Artūrs Hatti ar skaņdarbu “Love Vibes”, “Sudden Lights” ar skaņdarbu “Aijā”, Patrisha ar dziesmu “Hush”, Luīze ar dziesmu “You To Hold Me”.

Diemžēl cīņu finālā vairs neturpina “INSPO” ar dziesmu “Sway”, Katrine Miller ar dziesmu “Beaten Down”, Justs ar dziesmu “Strangers”, Adriana Miglāne ar “Like I Wanna”.

Konkursa uzvarētājs, kuru noteiks žūrija un skatītāji fināla balsojumā 11. februārī, iegūs iespēju maijā pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā.

“Eirovīzija” šogad notiks Liverpūlē, Lielbritānijā. Pusfināli norisināsies 9. maijā un 11. maijā, bet fināls – 13. maijā. Latvija uzstāsies pirmajā pusfinālā.
Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa “Supernova” pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Eirovīzijas finālā 2022. gada 14. maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji “Kalush Orchestra” ar dziesmu “Стефанія”, tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.Noklausies dziesmas, kas cīnīsies par iespēju “Eirovīzijā” pārstāvēt Latviju!Avots

Leave a Reply