Ir zināms cik procenti uzrādījušas efektivitāti «Pfizer» zāles Covid-19 ārstēšanai klīniskajos izmēģinājumos

Foto: REUTERS, DADO RUVI

ASV farmācijas kompānija “Pfizer” piektdien paziņoja, ka tās zāles Covid-19 ārstēšanai klīniskajos izmēģinājumos uzrādījušas 89% efektivitāti hospitalizācijas vai nāves riska novēršanā.Kompānijas izstrādātais medikaments pret Covid-19 “Paxlovid” par 89% samazinājis hospitalizācijas vai nāves risku ar Covid-19 slimiem pacientiem, kuriem bijis augsts risks slimības progresēšanai smagā formā, paziņoja “Pfizer”.

Pētījumā piedalījās 775 nevakcinēti pieaugušie, kuriem Covid-19 bija vieglā vai vidēji smagā formā un kuriem bija augsts risks nonākt slimnīcā vai nomirt tādu veselības problēmu kā aptaukošanās, diabēts vai sirds slimības dēļ.

Ārstēšana tika sākta trīs līdz piecas dienas pēc sākotnējiem simptomiem un ilga piecas dienas. Mazāk nekā 1% zāles saņēmušo pacientu bija nepieciešama hospitalizācija un neviens nenomira. Kontroles grupā, kas saņēma placebo medikamentu, slimnīcā nonāca 7% pacientu, no kuriem vairāki nomira.

“Pfizer” savas zāles sāka izstrādāt 2020. gada martā un plāno iespējami drīz iesniegt datus ASV Pārtikas un zāļu pārvaldei (FDA).

“Šodienas ziņas ir reāls pagrieziena punkts globālajos centienos apturēt šīs pandēmijas postažu,” pavēstīja “Pfizer” vadītājs Alberts Burla.

Līdzīgu medikamentu ar nosaukumu “Molnupiravir” jau sācis ražot farmācijas uzņēmums “Merck & Co.”. Šis medikaments arī ievērojami samazina ar Covid-19 saslimušo pacientu hospitalizācijas vai nāves risku, bet tā efektivitāte tiek lēsta ap 50%.

Lielbritānijas zāļu uzraugs ceturtdien apstiprināja molnupiravīra lietošanu Covid-19 slimnieku ārstēšanai Lielbritānijā. Drīzumā par tā apstiprināšanu varētu lemt arī Eiropas Zāļu aģentūra.Avots

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!