Apšaude Jelgavā. Vīrietis sašāvis pasažieru autobusu un ēkas logus

Jelgavā aizturēts jauns vīrietis, kurš ar pneimatisko ieroci sašāvis pasažieru autobusa un ēkas logus, aģentūru LETA informēja Valsts policija.12.februāra vakarā jaunietis iešāva autobusam, kad tas pārvadāja pasažierus no RAF rajona uz Jelgavas tirgu un brauca pāri Lielupes tiltam. Vadītājs izdzirdējis neraksturīgu troksni, apturējis autobusu un konstatējis, ka ir bojāts autobusa kreisās puses loga stikls.

Šāviens uzņēmumam “Jelgavas autobusu parks” radījis aptuveni 4000 eiro materiālos zaudējumus.

Nākamajā dienā Valsts policija saņēma informāciju, ka līdzīgi šāvienveida bojājumi konstatēti kāda nama loga stiklos netālu no vietas, kur iepriekšējā dienā pasažieru autobusa šoferis konstatējis bojājumus autobusam.

Valsts policijas darbinieki secināja, ka bojājumi gan ēkas logiem, gan autobusam izdarīti ar šaujamieroci, turklāt tika noskaidrota vieta, no kuras šāvieni tika izdarīti.
Policija noskaidroja, ka šāvienus varētu būt veicis kāds 2001.gadā dzimis jaunietis, kurš nesen iegādājies pneimatisko pistoli un tērauda lodītes. 12.februāra vakarā jaunietis esot izlēmis “pavingrināties šaušanā”. Pēc tam, kad sašāvis pasažieru autobusa stiklu, jaunietis esot nobijies un “pārtrauca treniņu”.

2001.gadā dzimušais jaunietis tika aizturēts un viņam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Gan vienā, gan otrā gadījumā Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta 2.daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja tā izdarīta vispārbīstamā veidā. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.Avots

Leave a Reply