Engures pusē zemā ūdens līmeņa dēļ atklāts sens kuģa vraks (FOTO)

Foto: NKMP Kurzemes reģionālā nodaļa

Ilgāku laiku Rīgas līcī pieturoties neierasti zemam ūdens līmenim, vraks pamanīts seklajā piekrastes joslā Bērzciemā, Engures pagastā, kur tas guļ iegrimis smiltīs apmēram 200 metru attālumā no krasta, kas dod iespēju vraku apstaigāt kājām. Ziņas par koka kuģa vraku, kas atklājies iepretim Zušu mājām, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) saņēma pagājušajā nedēļā.Foto apskati raksta beigās ↓

Reaģējot uz saņemto informāciju, notikuma vietu devās apskatīt NKMP Kurzemes reģionālās nodaļas inspektori, lai izmērītu virs smiltīm redzamās vraka daļas un veiktu objekta fotofiksāciju.
Apskatē secināts, ka no kuģa, visticamāk, saglabājusies tikai tā apakšējā daļa un ķīlis. Virs mitrajām un plūstošajām piekrastes smiltīm no vraka redzami tikai viļņu un smilšu nodeldēti brangu jeb kuģa ribu gali, taču, tā kā nav redzami apšuvuma dēļi, nedz konstatējamas kuģa konstruktīvās īpatnības, koka detaļu savienojumu vietas vai izmantotās naglas un koka tapas, precīzāk datēt šo atradumu pašlaik nav iespējams.

Pēc kuģa būvē izmantoto kokmateriālu dimensijām un brangu izvietojuma atrasto kuģa vraku NKMP speciālisti datē ļoti aptuveni ar plašu laika posmu, sākot no 18. gs. līdz pat 20. gs. sākumam.

Pēc vietējo zvejnieku sniegtās informācijas, vraks bijis zināms jau kopš 20. gadsimta 20., 30. gadiem, kas ļauj secināt, ka tas nogrimis, vēlākais, pirms Pirmā pasaules kara.
Attiecībā uz tālāko rīcību, ņemot vērā to, ka vraks savā pašreizējā atrašanās vietā neskarts saglabājies jau ļoti ilgu laiku un tam nedraud tūlītējas briesmas, NKMP speciālisti nesaredz nepieciešamību veikt steidzamu atrakšanu vai pārvietošanu. Vislabāk vraks pagaidām tiks saglabāts zem mitrās jūras smilšu segas, kas to pasargās no viļņu, ledus un atmosfēras iedarbības.Avots

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

ATSLĒDZ ADBLOCK!

Mūsu portāla lasītājiem bez maksas ir pieejami kvalitatīvi raksti. Reklāmas ir vienīgais veids, kā mēs varam turpināt piedāvāt bezmaksas saturu. Lūdzu, atslēdz savu reklāmu bloķēšanas rīku (ad-blocker) no Flowsnet.com!

Mozilla Firefox uzstādi: Settings - Privacy @ Security - Enhanced Tracking Protection - Standard

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

ZIEDOT

Visi ziedojumi tiks ieguldīti lapas uzturēšanai un attīstībai!

error: Uzmanību: Satura kopēšana nav iespējama!