Pēc 15.novembra Dievam ticēt baznīcas klātienē varēs, uzrādot sertifikātus (Bordāns)

Foto: Kaspars Krafts / F64

Piektdien, 5. novembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sasauca Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi tiešsaistē, lai vērtētu valstī ieviesto ierobežojumu ievērošanu Latvijas dievnamos un apspriestu reliģisko organizāciju darbību no šī gada 15. novembra.Padomes sēdes laikā Jānis Bordāns atzinīgi vērtēja reliģisko savienību (baznīcu) darbību ārkārtējās situācijas laikā, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, organizējot dievkalpojumus attālināti un individuāli tiekoties ar ticīgajiem.

Tāpat arī pauda nožēlu par epidemioloģisko prasību ignoranci no atsevišķu reliģisko organizāciju puses, demonstratīvi pārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus, apdraudot cilvēku veselību un dzīvības un mazinot iespēju efektīvi apkarot Covid-19 infekcijas izplatību.

Tieslietu ministrs norādīja: “Šajā laikā, kas grūts mums visiem, visai sabiedrībai vajag solidarizēties un, skaidrs, ka pašreiz vienīgais risinājums ir stingri ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un vakcinēties, lai apkarotu pandēmiju.”

Padomes sēdes laikā reliģisko organizāciju pārstāvji pozitīvi vērtēja situāciju, kad pašreizējos apstākļos nav liegtas reliģiskās darbības draudzes ticīgajiem, un baznīcas ir pieejamas individuāliem apmeklējumiem.

Tāpat sēdes laikā pārrunāta reliģisko organizāciju darbība no šī gada 15. novembra. Tieslietu ministrija informēja, ka arī turpmāk dievnami būs atvērti individuālajiem apmeklējumiem visiem ticīgajiem.

Vienlaikus panākta vienošanās, ka Tieslietu ministrija Valsts kancelejas direktora vadītajai Operatīvas vadības grupai iesniegs priekšlikumu par kārtību, kādā turpmāk baznīcas varētu darboties “zaļajā” režīmā, proti, iespēju apmeklēt dievkalpojumus klātienē, uzrādot sadarbspējīgus sertifikātus, vienlaikus ļaujot baznīcām izvēlēties, vai apmeklētajiem paredzēt noteiktās sēdvietas vai vienai personai nodrošināt noteiktu platību.

Tāpat Tieslietu ministrija ir gatava uzrunāt Operatīvās vadības grupu, lūdzot izvērtēt iespēju no šī gada 15. decembra garīgajam un kalpojošajam personālam pirms dievkalpojumiem veikt Covid-19 antigēna testu, ja attiecīgās personas nevarēs uzrādīt derīgu sadarbspējīgu sertifikātu.Avots

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!