Mūžībā devies dziedošais aktieris Guntis Skrastiņš

Foto: ekrānuzņēmums no video

Šodien mūžībā aizgājis aktieris Guntis Skrastiņš, aģentūru LETA informēja SIA Forte Production valdes loceklis Jānis Kļaviņš.Viņš norādīja, ka Skrastiņa dzīves ceļš aizsācies 1954.gadā Ērgļos, Taurupē aizvadīta bērnība, pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola. Aktiera tēvs strādāja par Taurupes stacijas priekšnieku. 1976.gadā Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Sekoja dienests padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī Zvaigznīte.

Bez darba Jaunatnes teātrī Skrastiņš attēlojis lomas arī filmās – Trīs dienas pārdomām, Spēle notiks tik un tā, dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā Saule rasas pilienā, Skroderdienas Silmačos, kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku – Mauglis, Suns un kaķe. Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus Tonis, No pusvārda, Latvieši pasaulē. Aktieris plaši pazīstams kā raidījumu «Latvijas šlāgeraptauja» un Latvijas sirdsdziesma vadītājs.

Pēc Kļaviņa paustā, ar gandarījumu aktieris allaž vērtēja savu sadarbību ar Raimondu Paulu. Šī gada martā viņš kopā ar maestro saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons kategorijā Labākais šlāgermūzikas albums par dziesmu albumu ar Leona Brieža un Jāņa Petera vārdiem Nopietni pa jociņam.Avots

  •  
  •  
  •  
  •  
  •