Piecstāvu mājā Rīgā šorīt izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Foto: LETA

Šorīt Rīgā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kas bija izcēlies kādas piecstāvu dzīvojamās ēkas ceturtā stāva dzīvoklī, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).Izsaukums uz ugunsgrēku saņemts pulksten piecos no rīta. Minētajā dzīvoklī dega sadzīves mantas 10 kvadrātmetru platībā. No ēkas tika evakuēti pieci cilvēki. Plkst. 06.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Tāpat vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kur dega starpsiena bēniņos, atkritumi, šķūņi un žogs, dūmvada izolācija, sodrēji mājas dūmvadā, savukārt divos gadījumos dega vienstāva dzīvojamā māja.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki, no kuriem platības ziņā lielākie ugunsgrēki reģistrēti Tukuma novadā, kur kūla un niedres dega piecu hektāru platībā, Līgatnes novadā, kur sausā zāle dega 1,2 hektāru platībā, un Daugavpils novadā, kur kūla dega viena hektāra platībā. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 1024 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt. Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi.

Vakar no rīta tika saņemts izsaukums Balvu novadā, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme, kuras rezultātā vienā to automašīnām bija iespiests cilvēks.

Izmantojot hidrauliskos instrumentus, cietušais tika no automašīnas atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 58 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi.Avots

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.