Bertāns un Bīls kopā iemet 52 punktus, “Wizards” svarīga uzvara pret “Hawks”

Dāvis Bertāns. Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Vašingtonas “Wizards”, kuru pārstāv Dāvis Bertāns un Anžejs Pasečņiks, ar rezultātu 118:112 pārspēja Atlantas “Hawks”.

Dāvis Bertāns nospēlēja 26 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (2p 0/3, 3p 3/9, 1p 8/10), savāca trīs atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās un savāca piecas piezīmes.

Anžejs Pasečņiks šajā mačā laukumā nedevās.

Spēles sākums abām komandām padevās ļoti līdzīgs. “Wizards” rindās Bredlijs Bīls ātri iemeta trīs no trīs tālmetieniem, bet “Hawks” spēlētāji spēja viņam atbildēt, arī iemetot trīs trejačus pirmās ceturtdaļas ievadā. Dāvis Bertāns pirmajā ceturtdaļā pie punktiem netika. Otrās ceturtdaļas sākumā Bertāns atklāja savu punktu kontu, iemetot tālmetienu un neilgi pēc tam divus soda metienus. Spēles rezultāts arī turpinājumā krājās ļoti līdzīgi, bet noslēdzošajās puslaika minūtēs “Wizards” tomēr pamanījās veikt nelielu izrāvienu un puslaiku noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka Bertāna un Pasečņika pārstāvētā “Wizards”, kas spēja iegūt pat 18 punktu pārsvaru. Bredlijs Bīls trešās trešdaļas vidū bija trāpījis jau septiņus tālmetienus. Ļoti īsā laikā pret Bertānu divas reizes tika pārkāpti noteikumi uz tālmetiena līnijas, un latvietis realizēja četrus no sešiem soda metieniem. Deviņas minūtes pirms mača beigām Bertāns iemeta otro tālmetienu spēlē, palīdzot “Wizards” izlīst no nelielas bedres un palielināt pārsvaru līdz 12 punktiem. “Hawks” aktivizējās un panāca 13:2 izrāvienu, un nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām “Wizards” pārsvars bija vien pieci punkti. Ceturtdaļas beigās Bertāns iemeta svarīgus soda metienus un tālmetienu, Rui Hačimura teicami pacīnījās par atlēkušajām bumbām abos laukuma galos, un “Wizards” tika pie svarīgas uzvaras.

Bredlijs Bīls jau 21. reizi pēc kārtas šosezon iemeta vismaz 25 punktus. Šonakt viņam 35 punkti. Zaudētāju rindās 28 punktus guva Kems Redišs, kuram šis ir karjeras labākais rezultāts.

Savukārt paralēli notikušajā cīņā tikai piecas minūtes laukumā bija Rodions Kurucs, šajā laika posmā aizmetot garām abus tālmetienus, iemetot vienu no diviem soda metieniem un gūstot vienu punktu, kā arī savācot vienu atlēkušo bumbu, iedodot vienu rezultatīvu piespēli un sakrājot +/- rādītāju -1. Viņa Bruklinas “Nets” mājās ar 139:120 sakāva Sanantonio “Spurs”.

Uzvarētājiem triple-double – 27 punktus, 11 bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles – sakrāja Keriss Leverts. 20 punktus “Spurs” grozos ielidināja Džo Hariss, kamēr pa 19 punktiem iekrāja Spensers Dinvidijs (viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles) un francūzis Timotē Luvavu-Kabaro. Sanantonio vienības sastāvā 24 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles un piecas bumbas zem groziem Demaram Derozanam, bet pa 19 punktiem Trejam Lailzam un Derikam Vaitam.

Nākamo cīņu Kuruca pārstāvētā “Nets” aizvadīs 8. marta vakarā pulksten 21 pēc Latvijas laika, uzņemot Čikāgas “Bulls”.