Valsts atbalsts “Covid-19” seku mazināšanai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro

Foto: OKSANA DŽADANA, F64

Valsts atbalsts jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” radītās krīzes seku mazināšanai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro, norādījis finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).Pēc viņa aplēsēm, valsts plānotais atbalsts “Covid-19” radītās krīzes mazināšanai no sākotnēji plānotā viena miljarda eiro nu jau ir sasniedzis nedaudz virs diviem miljardiem eiro.

Šodien valdībā atbalstītais priekšlikums par dīkstāves pabalstu krīzes visvairāk skarto uzņēmumu darbiniekiem valstij izmaksās no 60 miljoniem eiro līdz pat 200 miljoniem eiro, ja tiks pieņemts lēmums paplašināt atbalstāmo nozaru loku.

Šodien valdība arī atbalstīja priekšlikumu atjaunot “Altum” garantiju programmas, kurām varēs pieteikties ikviens uzņēmums, tostarp tādi, kurus “Covid-19” krīze nav skārusi. “Altum” grantu programmā būs pieejami 750 miljoni eiro, bet kredītu finansēšanas programmā – 200 miljoni eiro.

Reirs sacīja, ka līdz šim pieņemti lēmumi par valsts atbalstu 1,1 miljarda eiro apmērā, bet dažādos citos finanšu instrumentos ir rezervēts vēl viens miljards eiro. Piemēram, ar Eiropas Investīciju banku ir noslēgts līgums, kas ļauj Latvijai piekļūt 400 miljoniem eiro, lai mazinātu “Covid-19” radītās sekas. Tāpat no šā plānošanas perioda Eiropas Savienības fondiem ir pieejami 600 miljoni eiro, kas tiks pārstrukturēti, lai palīdzētu tām nozarēm, kurām tas patlaban nepieciešams.

Ministrs arī norādīja, ka Valsts kase turpina aizņemties, piemēram, vakar vietējā tirgū vērtspapīros aizņemoties 50 miljonus eiro ar negatīvu finanšu likmi.Avots: skaties.lv

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.

Atbildēt