Pašizolācija ar glanci: izgudrota peldoša māja-jahta

Šī 5.5 miljonus dolāru vērtā peldošā māja-jahta ir pati pirmā pasaulē, kas pa ūdeņiem var ceļot cēli kā kuģis, un tajā pašā laikā nav atkarīga no cita jūras transporta palīdzības. Turklāt šī villa-jahta spēs izturēt pat vētru un viesuļvētru.
Šis ir ideāls miteklis kādam pašizolācijā dzīvojošam bagātniekam, kurš varētu pat nedaudz paceļot. Kā gliemezis, kam vienmēr sava māja līdzi. Turklāt ar luksusa klases ērtībām.

Šo “Arkup” jahtu radījuši franču inženieri Nikolā Deruīns un Arno Lugē. Viņi dzīvo Maiami ASV, kas, būdama piekrastes pilsēta, itin bieži ir pakļauta plūdiem jūras līmeņa celšanās dēļ. Viņu izgudrotā “māja jahta” vai “peldošā villa” radīta tāda, ka spēj turēties virs ūdens un būt pilnībā neatkarīga.
Reklamējot šo neparasto un līdz šim nebijušo izgudrojumu, teikts, ka ir atrasts risinājums tam, lai nevis cīnītos ar ūdens stihijām, bet “dzīvotu virs tām”. Aprakstā piesaukts, ka māja esot tikpat droša kā Noasa šķirsts, kas varētu glābt līdzīgos plūdos, kādi aprakstīti Bībelē.
Iesākoties vētrai vai viesuļvētrai, māja var pacelties virs ūdens izmantojot četrus hidrauliskus pāļus, kas stabilizē mājas noturību uz ūdens virsmas. Hidrauliskā sistēma spēj noturēt ēku virs ūdens aptuveni 30 pēdu (9 metru) augstumā. Tas nav daudz, bet pietiekami, lai pasargātu iemītnieku no Mātes Dabas dusmu izpausmēm.
Mājas-jahtas kopējā dzīvojamā platība sasniedz 400 kvadrātmetrus. Tajā labiekārtotas četras guļamistabas, viesistaba, atvērta tipa virtuve un 4 vannasistabas.Avots: kasjauns.lv

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.

Atbildēt