Lai tomāti augtu griezdamies

Lai tomāti augtu griezdamies
Ilustratīvs attēls
Foto: FOTOLIA

“Šogad domāju uz grīdas siltumnīcā klāt ģeotekstilu un likt podus, kuros stādīšu tomātus. Esmu dzirdējusi, ka labāks ir zaļas krāsas augsnes pārklājs. Vai tā ir?” jautā Astrīda Talsu novadā.





“Tas nav sliktākais, bet arī ne labākais variants. Zaļajam ģeotekstilam vairāk ir estētiska nozīme. Vairākās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Vācijā, šo segmateriālu plaši lieto apstādījumos kā dabisku fonu, kas nebojā dabas ainavu.

Konkrētajā gadījumā grīdas segumam efektīvāks ir baltais ģeotekstils, jo tas labāk atstaro gaismu, kas sevišķi svarīgi agrā pavasarī, kad gaismas nav pietiekami. Jo agrāk paredzēts stādīt augus, jo svarīgāk, lai siltumnīcas grīda būtu gaiša. Materiāls laiž cauri gan mitrumu, gan gaisu un labi nomāc nezāļu augšanu,” uzsver dārzeņkope Mārīte Gailīte.

Siltumnīcās, audzējot tomātus vai gurķus, grīdu var arī izklāt ar melno ģeotekstilu vai melno agrotīklu (šis segmateriāls kalpo divus gadus). Sintētiskie segumi agri pavasarī ātrāk iesilda augsni, taču vasarā, saulē uzsilstot, rada pārāk lielu karstumu siltumnīcā.

Zem melnajiem segmateriāliem arī labi vairojas skudras. Kukaiņu radītās ejas augiem īpaši netraucē, taču tās ar laiku padara nelīdzenu grīdu.

Pirms materiāla klāšanas zeme jāizlīdzina, cik vien iespējams. Podus nevar likt pa tiešo uz seguma: starp trauku un segumu jāatstāj daži centimetri, lai būtu, kur iztecēt liekajam ūdenim.

Tomātus ieteicams stādīt baltos 10–15 litru podos ar kājiņām – šādos podos augu saknes vasarā nepārkarsīs. Ģeotekstils ir biezs, izmantojams apmēram desmit gadus. To nomaina, kad virspusē sāk veidoties jauna augsnes kārta, sūna.



Avots: la.lv

Leave a Reply