Tuvākajās dienās izsludināts oranžais brīdinājums

Foto: cargill.com

uvākajās trīs naktīs Latvijas teritorijā sals pastiprināsies, tāpēc lielākajā valsts daļā izsludināts oranžais brīdinājums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) publicētā informācija.



Oranžais brīdinājums nozīmē, ka tiek prognozēti hidrometeoroloģiskie apstākļi, kuri dotajā reģionā tiek novēroti salīdzinoši reti. Iedzīvotājiem jābūt gataviem tam, ka var tikt radīti postījumi un zaudējumi.

Brīdinājums ir spēkā no 17. februāra pulksten 20 līdz līdz 18. februāra pulksten 11.

Naktī uz trešdienu, 17. februāri, kā arī no rīta Latvijas austrumu daļā gaidāms stiprs sals – gaisa temperatūra pazemināsies līdz -20…-21 grādiem pēc Celsija skalas.

Savukārt naktī uz 18. un 19. februāri sals turpinās pieņemties spēkā, -20…-24 grādi gaidāmi jau lielākajā valsts daļā.

18. februārī centrālajos un austrumu rajonos, bet naktī uz piektdienu dienvidaustrumu rajonos termometra stabiņš var sasniegt -25…-28 grādu atzīmi.

LVĢMC atgādina, ka stipra sala laikā pastāv paaugstināts veselības traucējumu risks atsevišķām iedzīvotāju grupām, piemēram, vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem, arī bezpajumtniekiem.



Avots

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.