Krievijā bloķēts Latvijā reģistrēts portāls

Foto: Unsplash

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikāciju uzraudzības dienests “Roskomnadzor” pēc ģenerālprokuratūras pieprasījuma Krievijas teritorijā bloķējis piekļuvi interneta portālam “Spektr”, kas ir reģistrēts Latvijā, taču domāts Krievijas auditorijai, – par to “Spektr” paziņojis savā kanālā lietotnē “Telegram”.Kopš sestdienas vakara “Spektr” nav pieejams interneta lietotājiem Krievijā, taču citās valstīs tam var piekļūt.

“Roskomnadzor” vēstulē teikts, ka “Spektr” bloķēšana ir saistīta ar portālā publicēto rakstu “Notiek Volkova medības. Lietuvas varasiestādes atteikušās pēc Krievijas prasības aizturēt Navaļnija vēlēšanu štābu vadītāju”, jo Krievijas varas iestādes šajā rakstā saskatījušas aicinājumu uz nesankcionētām akcijām.

Rakstā bija citēti opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieka Leonīda Volkova ieraksti tviterī, kuros cilvēki aicināti svētdienas vakarā iziet savu dzīvojamo māju pagalmos un iedegt mobilo tālruņu lukturīšus, lai paustu atbalstu ieslodzījumā esošajam Navaļnijam.

Iepriekš “Roskomnadzor” pieprasīja vairākiem plašsaziņas līdzekļiem dzēst publikācijas, kurās bija minēts iecerētais akcijas norises laiks – astoņi vakarā.

Volkovs pašlaik dzīvo Lietuvā, taču Krievija ir izdevusi viņa aizturēšanas orderi.

“Spektr” darbojas kopš 2014.gada. Tas ir reģistrēts Latvijā, taču to veido Krievijas žurnālisti un tas ir orientēts uz Krievijas auditoriju.Avots

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.