Latvijā izveidots speciāls tālruņa numurs, uz kuru var zvanīt, lai lamātos un sūdzētos

Foto: unsplash

No 2. novembra ikviens, kam sakrājies rūgtums sirdī, var zvanīt uz sociālā uzņēmuma ”Sonido” izveidoto tālruņa līniju ”Uzklausīsim!” pa tālruni 90200944 un izvēlēties sev piemērotāko emocionālās atslodzes veidu – lamāties vai sūdzētiesKā norāda Reine-Miteva, – Covid-19 pandēmijas laikā sabiedrībā ir būtiski pieaugusi emocionālā spriedze – cilvēki dusmas izgāž interneta komentāros un uz saviem apkārtējiem cilvēkiem: kolēģiem, ģimenes locekļiem vai nejaušiem garāmgājējiem. Ņemot vērā savu pozitīvo pieredzi ar sarunu līniju vientuļiem cilvēkiem ”Parunāsim?”, “Sonido” piedāvā risinājumu šai problēmai – zvanīt pa tālruni 90200944 un izlādēt sakrātās emocijas drošā veidā.

Savukārt ”Sonido” īpašniece Inga Muižniece ir novērojusi, ka cilvēkam trūkst atbalsta un zināšanu, kā tikt galā ar negatīvām emocijām: ”Dzīvē ir situācijas, kad cilvēks ir saspringts, nesaprasts, uzvilcies, un tā vietā, lai izlādētu savas dusmas uz tuviniekiem, mēs piedāvājam piezvanīt profesionāliem uzklausītājiem. Emocijām ir jādod telpa, un ar šo jauno pakalpojumu mēs ceram palīdzēt atbrīvoties no dusmām, nomierināt satraukumu un palīdzēt cilvēkam atgūt līdzsvaru.”

Zvans uz 90200944 maksā 60 centi minūtē. Piezvanot ”Uzklausīsim!”, var izvēlēties saziņu krievu vai latviešu valodā, kā arī emocionālās izlādes veidu: lamāšanos vai sūdzēšanos. Zvanītājam ir jāņem vērā, ka operatoram ir tiesības iesaistīties un atbildēt. Uzņēmums neiesaka lamāšanās pakalpojumu personām, kuras vēl nav sasniegušas 18 gadu vecumu. ”Sonido” komanda ir psiholoģiski sagatavota un mācīta šāda darba veikšanai. Sākotnēji ”Uzklausīsim” būs pilotprojekts trīs mēnešu garumā, kuru laikā tiks testēta šāda pakalpojuma pieprasījumu un ietekmi, kā arī tiks sekots līdzi uzņēmuma darbinieku emocionālajai labsajūtai.

Ja eksperiments būs veiksmīgs, uzņēmums šo pakalpojumu piedāvās arī turpmāk.

“Sonido” ir sociālais darba integrācijas uzņēmums, kas nodrošina zvanu centra pakalpojumus, nodarbinot cilvēkus ar invaliditāti. Kopš 2018. gada vidus “Sonido” realizē sociālo projektu ”Parunāsim”, dodot iespēju vientuļiem cilvēkiem parunāt un tik uzklausītiem.
Avots

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.