Tuvāk kā jebkad Zemei garām palidojis automašīnas izmēra asteroīds

FOTO: AFP / Scanpix

Tuvāk kā jebkad Zemei garām palidojis jauns automašīnas izmēra asteroīds “2020 QG”.Svētdien, 16. augustā, vien 2950 kilometru attālumā Zemei garām palidoja asteroīds. Par laimi, Zemē tas neietriecās. Kā NASA pārstāvji pastāstīja izdevuma “Space” žurnālistiem, tas ir tuvākais zināmais asteroīds, kas jebkad palidojis garām Zemei, tajā neietriecoties.

Astronomiem šis notikums bija pārsteigums, jo neviens nebija paredzējis, ka asteroīds Zemei garām palidos tik tuvu. Vēl jo vairāk – Palomāras observatorijas astronomi šo objektu pamanīja tikai sešas stundas pēc tam, kad tas bija sasniedzis savu tuvāko punktu mūsu planētai.

“Asteroīds parādījās negaidīti, no Saules puses. Mēs neparedzējām tā tuvošanos,” izdevumam “Business Insider” komentēja NASA pētnieks Pols Čodass.

Asteroīda lidojums arī bija ļoti ātrs, proti, Zemei garām tas aiztraucās ar 44400 tūkstošus kilometru stundā lielu ātrumu. Objekts ir vieglās automašīnas izmērā – aptuveni 3 līdz 6 metru diametrā.
Avots

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.