Nikon D750 kamera un Nikkor AF-S 20mm f/1,8G ED objektīvs ir lieliski sabiedrotie ainavu fotogrāfijā

Veselu nedēļu es izmantoju pilnformāta Nikon D750 kopā ar Nikkor 20mm f/1,8 objektīvu. Fiksēta fokusa attāluma objektīvs var radīt divus viedokļus – daži cilvēki būs par, citi tos noliegs. Tā notiek ar daudzām lietām dzīvē.
© Hans-Markus Antson© Hans-Markus AntsonMan personīgi šāda izvēle ir izaicinājums, un man tieši patīk izaicinājumi. Pirmkārt, tāpēc ka mana iepriekšējā pieredze saistās ar Canon un ar Nikon neesmu pazīstams. Sākot darbu, konstatēju, ka  funkciju pogas uz Nikon kameras ir izvietotas loģiski, tāpēc svarīgākās lietas apguvu diezgan ātri.

Otrkārt, uzņemot ainavu fotogrāfijas, esmu pieradis lietot maināma fokusa attāluma objektīvus – tie ļauj man mainīt fokusa attālumu atkarībā no vajadzības. Dažu reizi tas var ļoti noderēt, kad, piemēram, ieraugu interesantu priekšplānu, un tad kadram ir nepieciešams plašāks leņķis. Tāpat varētu būt nepieciešams kadrā atstāt mazāk informācijas un objektu pietuvināt.

Šodien es vēlētos vairāk uzmanības veltīt objektīvam, nevis pašai kamerai. Nikkor 20mm f/1,8 objektīvam piemīt pietiekams optiskais spēks, lai lieliskā veidā palīdzētu iemūžināt ainavas un zvaigžņotās debess fotogrāfijas. Bez tam 20mm ir pietiekoši plats leņķis, lai fotogrāfijā notvertu lielu daļu debess, tieši tāpēc es neizmantoju atvērtu diafragmu, kas, starp citu, tiek uzskatīts par šī objektīva priekšrocību. Es fotografēju ar aizvērtu diafragmu, un pārbaudīju šo objektīvu pilnīgi citos apstākļos.

Nikkor bija ļoti pozitīvs pārsteigums. Fotografējot pludmalē ar 20mm fiksēto objektīvu, nevar teikt, ka nepietiktu vietas. Vertikālā fotogrāfijā, priekšplānā iemūžinot vecu koku, kadrā pietiek vietas arī krāsainajām debesīm. Es izmantoju diafragmas atvērumu diapazonā f/11-f/14, un rezultātā, liekas, ka f/11 nodrošināja visasākās fotogrāfijas.

Ikviens objektīvs 20mm attālumā rada izkropļojumu līdz kādai noteiktai pakāpei. Lielāka problēma tā bija, kad pietuvināti fotografēju cilvēkus, kas atradās kadra malā. Iemūžinot ainavas, izkropļojums praktiski nav pamanāms.

Bez tam, man patika fakts, ka šis objektīvs ļauj fotografēt no neliela attāluma – tuvākais attālums, lai objektu notvertu fokusā ir 20cm.

Nobeigumā es gribētu secināt, ka Nikon D750 kamera un Nikkor 20mm objektīvs ir ideāls komplekts. Kameras korpuss priekš pilna kadra formāta kameras ir neliels un svarā viegls. Arī 20mm objektīvs ir diezgan kompakts, kas fiksētiem objektīviem ir liela priekšrocība – rezultātā tas ir mazāks un vieglāks. Fotografēšanas ekipējuma svars ir ļoti nozīmīgs garākās pastaigās, piemēram, fotografējot mežā. Diezgan bieži es ar riteni braucu fotografēt mežā, tāpēc, ja jāņem līdzi fototehnika, liela pārgājiena ekipējuma soma, tas viss kopā palielina svaru un rada apgrūtinājumu.

Teksts un fotogrāfijas: Hans Markus Antson

Hans-Markus Antson

Hans ir gados jauns dabas mīļotājs un lielāko daļu sava brīvā laika pavada dabā. Viņš Tartu universitātē studē „Ekoloģiju un dabas aizsardzību”. Ekoloģiju studēt viņš izvēlējās, jo bija vēlme paplašināt savas zināšanas un ar fotogrāfiju palīdzību ļaut cilvēkiem labāk izjust dabu. Viņam ir svarīgi, lai fotogrāfija spētu „runāt” ar cilvēku un tie labāk ieraudzītu dabu kā vērtību.

Dabas fotogrāfijas Hans uzņem vairāk nekā 2 gadus. Viņam vistuvāk pie sirds iet iemūžināt savvaļas dzīvniekus, kā arī ainavas un zvaigžņotās debesis ir svarīga tematika.

Uzvara 2015.gada decembrī notikušajā „ Fjällräven Polar” fotogrāfiju konkursā nodrošinājusi jaunajam fotogrāfam dalību 300km ekspedīcijā, kas norisināsies šī gada aprīlī. Šo igauņu fotogrāfa sapni piepildīt palīdzēja Igaunijas iedzīvotāji, kas konkursa ietvaros apņēmīgi par viņu balsoja, kopā nododot 54 854 balsis.

Ziņas tapušas sadarbībā ar fotografet.lv

Flowsnet.com

Media portal www.flowsnet.com- it is worth to share! We are a creative team with positive people, united by a single purpose-to make the world brighter, better and more diverse.

Leave a Reply