Harmoniskas krāsu shēmas

ANALOGI KRĀSU SHĒMU
Analogi krāsu shēmas izmantot krāsas, kas ir blakus viens otram uz krāsu riteņa. Viņi parasti atbilst arī un izveidot rāmi un ērtu dizainu.
Analogi krāsu shēmas bieži sastopamas dabā un harmonisku un patīkami uz aci.
Analogā vai līdzīgo krāsu shēma izmanto blakus esošās – līdzīgās krāsas. Šī shēma rada harmonijas iespaidu, kas visbiežāk sastopam dabā. Vienlaicīgi ieteicams izmantot tikai vēsās vai tikai siltās krāsas. Patīkams un mierīgs krāsu salikums.

 

 

 

 

 

 

PRETKRĀSU SHĒMA
Pretkrāsas jeb komplimentārās krāsas atrodas tieši pretī, viena otrai, krāsu aplī. Tās ir visspēcīgāk kontrastējošās krāsas. Tās viena otru visvairāk izceļ, piemēram, oranžs – zils; sarkani oranžs – zili zaļš; dzeltens – lillā, uc.

 

 

 

 

 

TRIĀDES KRĀSU SHĒMA
Triādes krāsu shēma izmanto jebkuras trīs krāsas no krāsu apļa. Tā nodrošina visdinamiskākos krāsu savienojumus, bez tik liela kontrasta kāds tas ir pretkrāsu shēmā.

 

 

 

 

 

TRIĀDES KRĀSU SHĒMA
Triādes krāsu shēma izmanto jebkuras trīs krāsas no krāsu apļa. Tā nodrošina visdinamiskākos krāsu savienojumus, bez tik liela kontrasta kāds tas ir pretkrāsu shēmā.

 

 

 

 

 

DUBULTĀ-DALĪTĀ KRĀSU SHĒMA
Dubultā-sadalītā krāsu shēma ir divu pretkrāsu pāru kombinācija. Saukta arī par taisnstūra krāsu shēmu. Šī ir visbagātīgākā krāsu shēma, kas satur četras krāsas.

 

 

 

 

 

 

SPLIT – PAPILDU KRĀSU SHĒMU
KVADRĀTVEIDA KRĀSU SHĒMU
Kvadrātveida krāsu shēma ir līdzīga taisnstūrim, bet ar visām četrām krāsām vienmērīgi izvietoti pa krāsu apli.
Kvadrātveida krāsu shēmas vislabāk, ja jūs ļaujiet vienu krāsu būt dominējošā.
Jums arī vajadzētu pievērst uzmanību uz līdzsvaru starp silts un atdzesē jūsu dizaina krāsas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Skip to toolbar